in Vijesti
Kreirano: 18 Rujan 2021

Vukovar5Obilježavanjem Bitke za Vukovar odajemo zasluženo priznanje i izražavamo zahvalnost svim sudionicima obrane, jer herojska obrana Vukovara utkana je u konačnu pobjedu Hrvatske u Domovinskom ratu, istaknuo je ministar Medved

Prigodnim programom održanim 17. i 18. rujna 2021. u Vukovaru je obilježena 30. obljetnice Bitke za Vukovar, a tim su povodom na središnjoj svečanosti, uz sudionike obrane Vukovara, nazočili najviši državni dužnosnici.

Obilježavanje 18. rujna počelo je Budnicom ulicama Grada Vukovara u izvedbi Orkestra Hrvatske vojske, a potom je uslijedio mimohod ratnih zastava od Vojarne 204. brigade HV do Dvorca Eltz, gdje je održana središnja svečanost.

Svečanost je počela podizanjem hrvatske zastave na Vukovarski vodotoranj uz izvođenje državne himne. U podizanju zastave sudjelovali su pripadnici Hrvatske vojske i sudionici obrane Vukovara brigadni general Željko Živanović, pukovnik Mile Skukan i bojnik Marin Ivanković te policijski službenici PP Vukovar Bojana Alandžak i Kristijan Dudić, čiji su očevi također bili sudionici obrane Vukovara.

Svim poginulim, nestalim i umrlim vukovarskim braniteljima odana je počast minutom šutnje, a u spomen na njih nadletjeli su i borbeni avioni Hrvatskog ratnog zrakoplovstva MiG 21.

O P Š I R N I J E
in Vijesti
Kreirano: 16 Rujan 2021

Dan HB 2021Svečanim obilježavanjem odana je počast svim hrvatskim braniteljima koji su svoje živote položili na oltar Domovine tijekom Domovinskog rata

U organizaciji Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Brodsko-posavske županije, 15. i 16. rujna 2021. godine u Slavonskom Brodu je svečano obilježen Dan hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije, a u znak sjećanja, kao i prethodnih godina, ispred spomen obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, položeni su vijenci i zapaljeni lampioni, nakon održane Svete mise zadušnice u kapeli sv. Ane u slavonskobrodskoj tvrđavi.

U popodnevnim satima, na novogradiškom području u Novoj Varoši, svečanom je obilježena 30. obljetnice teških borbi i stradavanja hrvatskih branitelja na novogradiškoj bojišnici, hdje je polaganjem vijenaca i paljenjem lampiona ispred spomen obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, te molitvom, prisjetili 16. rujna 1991. godine, čime je odana počast svima onima koji su svoje živote položili na oltar Domovini.

Među mnogobrojnim visokim uzvanicima i izaslanstvima, predstavnicima Brodsko-posavskke županije, Gradova Slavonskog Broda i Nove Gradiške, članovima braniteljskih i stradalničkih udruga, ovom događanju su nazočili i predstavnici Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

O P Š I R N I J E