Kreirano: 11 Siječanj 2023

GrbU Slavonskom Brodu održana 1. sjednica Izvršnog odbora Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije

U srijedu, 11. siječnja 2023. godine s početkom u 18:00 sati u službenim prostorijama "Sindikata metalaca" u Slavonskom Brodu održana je 1. sjednica Izvršnog odbora UHBDRP BPŽ u 2023. godini.

Na sjednici su nazočili: Zdravko Kamenjaš, Željko Sekulić, Tomislav Rajh, Ivica Franjić i Vlatko Krznarić, dok su svoj izostanak opravdali: Miroslav Matić, Martin Živić, Ivica Đaković i Vlado Radošić.

Sjednicom je predsjedavao Vlatko Krznarić, koji je u skladu s ranije usvojenim dnevnim redom podnio detaljno izvješće o radu i provedenim aktivnostima, te izvješće o financijskom poslovanju udruge u 2022. godini, koja su nakon kraće rasprave jednoglasno usvojena.

Temeljem odredbi Statuta, Izvršni odbor je u članstvo udruge primio 4 nova člana. Raspravljalo se potom o predloženom Planu rada za 2023.g., te je isti jednoglasno usvojen, a cjelokupnom članstvu će biti prezentiran na Izvještajnoj skupštini udruge, koja će biti održana početkom mjeseca svibnja 2023.g.

Pod točkom razno se raspravljalo o kandidiranju projekata za rad udruge temeljem Javnih natječaja i poziva od strane Ministarstva hrvatskih branitelja i Brodsko-posavskoj županije.

Na osobni zahtjev iz zdravstvenih razloga, dužnosti tajnika je razriješen Ivica Franjić, a za novog tajnika jednoglasno je izabran Željko Sekulić.

Kreirano: 06 Siječanj 2023

Donacija2023Hrvatski branitelji iz Domovinskog rata - hrvatski ratni policajci nastavljaju s humanitarnim radom pod sloganom "Dobro je činiti dobro!"

Od 04.-08. siječnja 2023.g. u Sportskoj dvorani "Kolonija" u Slavonskom Brodu u organizaciji Dobrotvorne udruge MNK "Kolonija - Sv. Dominik Savio" održava se 12. Dobrotvorni malonogometni turnir "Kolonija 2023."

Kompletan financijski prihod koji bude ostvaren tijekom održavanja ovog prestižnog humanitarnog turnira godinama je namijenjen i bude utrošen isključivo u humanitarne svrhe. Tako je ove godine u planu kupnja specijalističkih medicinskih uređaja i aparata za Odjel pedijatrije  Opće bolnice "dr. Josip Benčević" Slavonski Brod.

Hrvatski branitelji dugi niz godina sudjeluju u ovoj nadasve hvalevrijednoj humanitarnoj aktivnosti, stoga su članovi dvije bratske / sestrinske udruge - Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije i Udruge specijalne jedinice policije "Šimini Anđeli Pakla" odlučili  i ove godine sudjelovati, te su darivali ukupno 5 (pet) lijepo opremljenih i vrlo vrijednih umjetničkih slika, koje će biti prodane tijekom humanitarne aukcije, a kompletan iznos ostvaren od prodaje slika biti će pridodan humanitarnom fondu.

Darovane umjetničke slike nastale su na Likovnoj koloniji hrvatskih branitelja "BOJE HRVATSKE NIKADA NE BLIJEDE", koja je održana 16. rujna 2022.g. u Slavonskom Brodu u sklopu obilježavanja i proslave Dana hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije. Ovaj projekt provodimo svake godine u spomen na sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje, kojeg je ove godine financirala Brodsko-posavska županija putem provedenog Javnog poziva za financiranje projekata i aktivnosti braniteljskih i stradalničkih udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Uz voditelja projekta Dragu Matoševića na Likovnoj koloniji hrvatskih branitelja sudjelovali su: Ivan Vrljić-Kinez, Josip Vrljić, Kazimir Buljan, Jozo Pišković, Dario Pavić, Slavica Grđan i Eva Bilanždić.

Kreirano: 01 Siječanj 2023

Prednja strana 2023Na Izborno-izvještajnoj skupštini Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, održanoj 12. svibnja 2022.g. donesena je jednoglasna Odluka o visini članarine za 2023. godinu.

Temeljem navedene Odluke članarina za 2023. godinu iznosi: 15,00 eura i uplaćuje se isključivo na žiro račun udruge broj: HR7923400091110228118 - poziv na broj: upisati OIB člana za kojeg se plaća članarina.

Godišnju članarina potrebno je uplatiti najkasnije do 31. ožujka tekuće godine. Nakon uplaćene članarine, svakom članu će biti izrađena nova članska iskaznica za 2023. godinu.