Josip JovicU Aržanu je danas obilježen 29. obljetnica stradavanja prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića koji je 31. ožujka 1991. godine poginuo na Plitvičkim Jezerima.

U spomen na žrtvu Josipa Jovića i Krvavog uskrsa, u ime Ministarstva unutarnjih poslova i PU splitsko-dalmatinske Marko Srdarević, zamjenik načelnika danas je posjetio Aržano i upalio svijeću na grobu Josipa Jovića zajedno s članovima obitelji Tomislavom i Josipom Jović, zamjenikom župana Splitsko-dalmatinske županije Lukom Brčićem i načelnikom općine Cista Provo Božom Ćubić.

U ovim posebnim vremenima i specifičnim uvjetima, iako nismo u mogućnosti obilježiti 29. obljetnicu stradavanja Josipa Jovića uz misu i svečanu akademiju, prisjećamo se našeg Josipa Jovića i svih poginulih branitelja.

Izvor: PU splitsko-dalmatinska

Aržano 2 2020