Malonogometni turnir braniteljskih udruga "OLUJA 2015."

in Vijesti
Kreirano: 26 Srpanj 2015

Oluja 2015 40U subotu 25. lipnja 2015. u organizaciji Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije u sklopu obilježavanja 20. obljetnice VRO "Oluja" i proslave Dana pobjede, domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, u Sibinju je održan malonogometni turnir braniteljskih udruga proisteklih iz Domovinskog rata s područja Brodsko-posavske županije, pod nazivom "Oluja 2015.".

Cjelodnevna svečanost je započela polaganjem vijenaca kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu koji se nalazi u središtu Sibinja, te kod spomen ploče postavljene na zgradi NK "Mladost" Sibinj u znak sjećanja na sve poginule članove kluba u Domovinskom ratu. Prigodne riječi uputili su Željko Golubičić, predsjednik UHBDRP BPŽ i Tihomir Čengić, predsjednik organizacijskog odbora, a zajedničku molitvu predvodio je vlč. Ante Pavlović.

Polaganju vijenaca nazočili su Pavo Naletilić, predsjednik i Antun Grgurević, dopredsjednik Udruge 108. brigade ZNG RH s članovima, Josip Pavić, načelnik Općine Sibinj sa suradnicima, te članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

Predstavnici UHBDRP BPŽ, predvođeni Željkom Golubičićem, predsjednikom, nazočili su potom na polaganju vijenaca u Ruščici, gdje se odigravao Memorijalni turnir "Zvonko Mikolčević", koji je dobio naziv po prvom poginulom hrvatskom branitelju s područja Brodsko-posavske županije i u spomen na sve poginule hrvatske branitelje općine Klakar.

U popodnevnim satima započeo je u Sibinju malonogometni turnir "Oluja 2015." na kojem su sudjelovale braniteljske udruge proistekle iz Domovinskog rata s područja Brodsko-posavske županije, za čiju su vrhunsku organizaciju zaslužni članovi UHBDRP BPŽ s područja Općine Sibinj: Tihomir Čengić, predsjednik organizacijskog odbora, te članovi: Pero Pavić, Marko Pajić, Stjepan Kukura, Stjepan Kovačević, Damir Čengić, Željko Birač, Tomislav Vrbančić i Darko Kolić, uz veliku pomoć Ilije Mišića, predsjednika Mjesnog odbora Gornji Andrijevci.

Po završetku turnira za sve nazočne je upriličena zajednička večera u domu Mjesnog odbora u Gornjim Andrijevcima, gdje su tijekom večeri podijeljeni pehari i zahvalnice za sudjelovanje na turniru, kao i zahvalnice našim sponzorima. Nagrade pobjednicima uručio je Marijan Smernić, predsjednik Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije RH, koji je svojom nazočnošću uveličao ovu svečanost.

Među nama dragim gostima bili su uvijek dobro došli: Vlado Marić, počasni član naše udruge i bivši predsjednik Savjeta za veterane Predsjednika RH, zatim general Stjepan Vuković, prvi zapovjednik Specijalne jedinice policije Slavonski Brod, te Damir Princip iz Udruge vojne policije Slavonski Brod.

Zasluženo i uvjerljivo 1. mjesto osvojila je momčad UHBDRP BPŽ pod dirigentskom palicom Zdravka Kamenjaša-Struje, dok je momčad Udruge Specijalne jedinice policije "ŠAP" Slavonski Brod osvojila 2. mjesto, a momčad Udruge 108. brigade ZNG RH izborila se za 3. mjesto.

NA VRH