Članovi UHBDRP BPŽ u Koloni sjećanja - Vukovar 2015.

in Vijesti
Kreirano: 18 Studeni 2015

Vukovar 2015 07"...Iz krvi i bola niknut će cvijeće i nikada narod zaboravit neće Vukovar....!"

Izaslanstvo Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, koje je predvodio predsjednik Željko Golubičić, sudjelovalo je i ove godine u Koloni sjećanja u herojskom gradu Vukovaru.

Svake godine Kolonu sjećanja organiziraju vukovarci 18. studenog, u spomen na tragičan završetak borbi u Vukovaru, kada je daleko nadmočniji neprijatelj nakon dugo vremena i uz velike gubitke okupirao opkoljeni grad Vukovar.

Ovaj dan hrvatski narod s tugom obilježava diljem Lijepe naše i dan je to kada hrvatski narod oplakuje sve svoje poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje, ali također i sve civilne žrtve stradale u Domovinskom ratu, a posebno stradalnike grada Vukovara, koji je postao simbol patnji i stradanja hrvatskog naroda tijekom obrambenog Domovinskog rata.

Srbo-četničke su paravojne formacije toga dana, 18. studenog 1991. pod patronatom i uz pomoć jugoslavenske armije, odmah nakon okupiranja Vukovara započele svoj krvavi pir i činili stravične zločine nad zarobljenim hrvatskim braniteljima, ranjenicima i građanima Vukovara.

U izaslanstvu Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije u Koloni sjećanja sudjelovali su: dopredsjednik Đuro Keser, tajnik Vlatko Krznarić, član Nadzornog odbora Mirko Cimbal, te članovi Katica Golubičić, Zdenko Josipović i Predrag Filajdić.

NA VRH