Svečano obilježen 8. prosinac - Dan Nove Gradiške

in Vijesti
Kreirano: 08 Prosinac 2015

dan ng 18Izaslanstvo Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije nazočilo je 8. prosinca 2015. na obilježavanju Dana grada Nove Gradiške i blagdana Župe Bezgrešnog začeća blažene Djevice Marije.

Program je započeo polaganjem vijenaca u 10:00 sati i paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulim, smrtno stradalim i umrlim hrvatskim braniteljima na novogradiškom bojištu i diljem Lijepe naše u Domovinskom ratu, na Trgu dr. Franje Tuđmana u Novoj Gradiški.

Potom je u 11:00 sati služena Sveta misa zadušnica u župnoj crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, zatim je u 12:30 sati program nastavljen u Domu kulture održavanjem svečane sjednice Gradskog vijeća Grada Nova Gradiška, nakon čega je za sve uzvanike upriličen svečani domjenak u restoranu "Slavonski biser".

Izaslanstvo UHBDRP BPŽ u sastavu: Miroslav Matić i Tomislav Rajh, članovi Izvršnog odbora, Mirko Cimbal, član Nadzornog odbora i Željko Golubičić, predsjednik Udruge, zajedno su s predstavnicima PU Brodsko-posavske predvođenih zamjenikom načelnika PU Ivicom Ostrunom, te Miroslavom Matićem i Josipom Akmačićem, položili vijence i zapalili svijeće kod spomen obilježja, nakon čega je izaslanstvo Udruge odalo počast i pred bistom pokojnog predsjednika dr Franje Tuđmana.

Foto: Mario Strinavić

NA VRH