U organizaciji UHBDRP BPŽ održana Likovno-literarna večer hrvatskih branitelja

in Vijesti
Kreirano: 22 Prosinac 2015

likovna 55Uoči blagdana Božića, 22. prosinca 2015. godine u Gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu u organizaciji Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije s početkom u 19:00 sati održana je Likovno-literarna večer hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije.

Mnogobrojni posjetitelji i uzvanici imali su prigodu vidjeti vrlo lijepu i bogato opremljenu izložbu umjetničkih radova hrvatskih branitelja, Stjepana Gabrića, Ivana Vrljića-Kineza, Drage Matoševića i Ivana Došlića, a potom i poslušati interpretacije pjesama napisanih perom pjesnika Krešimira Šimića-Šime, Ivana Došlića i Zrinka Kapetanića.

Među uzvanicima su bili Marijan Smernić, izaslanik Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i predsjednik Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije RH, Danijel Marušić, župan Brodsko-posavske županije, Ivica Ostrun, zamjenik načelnika PU Brodsko-posavske, Davorin Anđić, kapelan policijske kapelanije Svetog Marka Evanđelista PU Brodsko-posavske, general Stjepan Vuković, prvi zapovjednik Specijalne jedinice policije PU Brodsko-posavske, Luka Stjepanović, voditelj službe policije, Miroslav Matić, načelnik PGP Stara Gradiška, Zrinko Kapetanić, načelnik PP Okučani, Željko Knežević, predsjednik Udruge SJP "Zebre" Nova Gradiška, Marijan Pilon, tajnik Udruge Hrvatski policajac Požega, Nikola Stojanović, zapovjednik ešalona MUP-a na vojnom mimohodu, Jasminka Žužić, predsjednica Udruge Hrabro dijete iz Nove Gradiške, prof. Predrag Goll, akademski slikar, predstavnici Udruge SJP "Šimini Anđeli Pakla" Slavonski Brod i Pavo Naletilić, predsjednik Udruge 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod.

Prigodnim riječima nazočnima su se obratili gosp. Marijan Smernić, izaslanik Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i predsjednik Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije RH i Danijel Marušić, župan Brodsko-posavske županije, ne skrivajući svoje zadovoljstvo viđenim, koji su kroz svoje izlaganje uputili iskrene čestitke i zahvalili se organizatorima, članovima UHBDRP BPŽ. na ovoj prekrasno organiziranoj Likovno-literarne večeri hrvatskih branitelja, što je u svom kratkom, ali vrlo simboličnom izlaganju istakao i prof. Predrag Goll, akademski slikar, koji je umjetničke radove hrvatskih branitelja ocijenio izuzetno vrijednima i kvalitetnima.

Osim što su posjetitelji bili vidno oduševljeni postavljenom izložbom i izloženim umjetničkim radovima hrvatskih branitelja, također su mnogobrojno puta pljeskom prekidali interpretatore poezije i pjesama, Krešimira Šimića, Ivana Došlića i Zrinka Kapetanića.

Cjelovitost i dodatni ugođaj Likovno-literarnoj večeri, u kratim pauzama je upotpunjavao Tamburaški sastav "Župe Duha Svetoga" iz Slavonskog Broda, koji su izveli nekoliko prigodnih tamburaških skladbi i pjesama.

Pri kraju službenog dijela, izaslanik Predsjednice RH je službeno uručio Zahvalnice i Uspomenice članovima UHBDRP BPŽ, Željku Golubičiću, Đuri Keseru, Robertu Matoševiću, Tihomiru Čengiću i Zdenku Josipoviću, za sudjelovanje na vojnom mimohodu Oružanih snaga RH, prigodom obilježavanja 20. obljetnice vojno-redarstvene operacije "Oluja", održanog u Zagrebu.

I na samom kraju, Željko Golubičić, predsjednik UHBDRP BPŽ je uručio priznanja i pohvalnice članovima Udruge, te zahvalnice zaslužnim pojedincima i sponzorima: Ante Zovak, načelnik PU Brodsko-posavske, Zdravko Kamenjaš, Damir Franjković, Božo Peić, Josip Cipar, Antun Ferdeber, Mato Brekalo, Nenad Đaković, Tomislav Vlainić, Ivan Mihalj, Antun Mataić, Katica Golubičić, Mladen Ivezić, Mato Stjepanović, Zrinko Kapetanić, Ivan Vrljić, Ivan Došlić, Drago Matošević, Stjepan Gabrić, Krešimir Šimić i Mirko Cimbal. Zatim su uručene zahvalnice sponorima: Stjepan Kovačević, Ante Kardum, Tomislav Bašić, Theobald Herbst, Gradska knjižnica Slavonski Brod, te tvrtkama Elda d.o.o. iz Nove Gradiške i TDA Brod d.o.o. iz Slavonskog Broda.

Nakon službenog dijela programa, predsjednik UHBDRP BPŽ Željko Golubičić je svima nazočnima poželio sretan i blagoslovljen Božić, te uspješnu Novu 2016. godinu, a potom su svi nazočni imali prigodu sudjelovati na odlično organiziranom predblagdanskom domjenku za čiju se organizaciju pobrinuo Marinko Anđelić, podupirajući član Udruge, a sve je popraćeno prekrasnom glazbom Tamburaškog sastava "Župe Duha Svetoga" iz Slavonskog Broda.

Foto: Darko Janković, Tomislav Rajh, Mladen Ivezić, Marjan Jerković, Vlatko Krznarić

NA VRH