Obilježena 25. obljetnica tragične pogibije pripadnika PP Dalj

in Vijesti
Kreirano: 03 Kolovoz 2016

13925921 940376922775564 7494744074691331563 oDvadeset i pet godina prošlo je od napada na Policijsku postaju Dalj i tragične pogibije 20 policajaca, 15 pripadnika Zbora narodne garde i četiri pripadnika Civilne zaštite. U znak sjećanja na taj dan, 1. kolovoza 1991. godine, danas, 1. kolovoza, u Dalju je održana svečanost obilježavanja obljetnice događaja, na kojoj su sudjelovali i članovi Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije Željko Golubičić, Mirko Cimbal i Anto Ćutuković.

Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca ispred Postaje granične policije Dalj, ispred spomen obilježja tragično poginulim hrvatskim braniteljima. Vijence su svečano položili obitelji poginulih branitelja, saborska zastupnica i izaslanica Predsjednice Republike Hrvatske gospođa Irena Petrijevčanin Vuksanović, saborski zastupnik i izaslanik predsjednika Hrvatskog Sabora gospodin Ivan Radić, zamjenik ministra unutarnjih poslova gospodin Davor Blažević, saborski zastupnik i izaslanik ministar branitelja gospodin Ivan Anušić ravnatelj, policije gospodin Zvonimir Vnučec, načelnik Policijske uprave osječko – baranjske gospodin Milan Baričević, predstavnici lokalne uprave i samouprave te predstavnici udruga proizišlih iz Domovinskog rata i predstavnici sindikata.

Nakon komemoracije, u župnoj crkvi Svetog Josipa u Dalju, Svetu misu zadušnicu za sve poginule branitelje Policijske postaje Dalj predvodio je Vojni ordinarij, msgr. Jure Bogdan.

U sklopu obilježavanja 25. obljetnice, na malonogometnom igralištu Osnovne škole Dalj, odigran je i tradicionalni Memorijalni turnir Dalj 2016. Prvo mjesto osvojila je ekipa Interventne jedinice policije Osijek. Najboljima je pehare uručio zamjenik ministra unutarnjih poslova gospodin Davor Blažević.

NA VRH