Plakat Pakao SlunjU prigodi proslave Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i Dana Grada Slunja, 5. kolovoza 2019. s početkom u 14:30 sati u Slunju u Župnoj dvorani će biti održana promocija dvije knjige Vlade Radošića "Pakao srpskog logora Stara Gradiška 1991. i 1992.g.".

Vlado Radošić je za vrijeme radnog vijeka kao djelatnik MUP-u RH bio zadužen upravo za temu ratnih zločina te zatočenih i nestalih osoba.

Svoj vrlo aktivni rad nastavio je i kao umirovljeni hrvatskih branitelj koji se u Domovinski rat uključio kao dragovoljac u specijalnim postrojbama MUP-a RH i član je Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije.

Prema službenim podacima kroz srpski logor Stara Gradiška tijekom 1991. i 1992. godine prošlo je tristotinjak ljudi, no svojom kriminalističkom istragom, umirovljeni policijski istražitelj Vlado Radošić ustanovio je kako je kroz taj logor prošlo oko tisuću ljudi. Što je istragom doznao o tom logoru objavio je u dvjema knjigama pod nazivom "Pakao srpskog logora Stara Gradiška".