likovna 2018 01U organizaciji Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, u četvrtak 13. prosinca 2018. u Gradskoj knjižnici Slavonski Brod, održana je 3. Likovno-literarna večer hrvatskih branitelja, na kojoj se okupio veliki broj hrvatskih branitelja, aktivnih i umirovljenih policijskih službenika Policijske uprave brodsko-posavske, a koji su dali veliku podršku svojim suborcima na putu njihovog književnog i slikovnog izričaja.

Uz prekrasne izvedbe MPS "Veseli Šokci" i Tamburaškog sastava "UHBDRP BPŽ", u programu su sudjelovali hrvatski brnitelji, slikari i pjesnici: Drago Matošević, Ivan Vrljić-Kinez, Ivan Došlić, Zrinko Kapetanić, Anton Marijanović, Mijo Golubičić, Ozren Romanjek, Josip Lakušić, Ivica Odobašić, te posebni gosti pjesnikinja iz Nove Gradiške Evica Kraljić i interventni policajac Krešimir Šimić-Šima.

Program je vodio tajnik UHBDRP BPŽ Vlatko Krznarić, dok je sve nazočne uvodno pozdravio predsjednik Željko Golubičić, koji se između ostalog u ime Udruge zahvalio Brodsko-posavskoj županiji i Gradu Slavonskom Brodu na potpori u provedbi ovog projekta. Posebnu zahvalu je predsjednik Golubičić uputio svim članovima Udruge koji su svojim nesebićnim radom i zalaganjem doprinijeli pripremi i realizaciji ovog projekta.

Skupu su nazočili mnogobrojni hrvatski branitelji, predstavnici braniteljskih udruga i uvaženi gosti, među kojima su bili zamjenici župana Brodsko-posavske županije Damir Mirković i Stjepan Bošnjaković, načelnik PU brodsko-posavske Antun Valić, načelnik Policijske postaje Okučani Zrinko Kapetanić, koordinator za braniteljske i stradalničke udruge Grada Nova Gradiška Vlatko Greiner, predsjednik Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata BPŽ Branko Cindrić, predsjednik Udruge 108. brigade ZNG RH i predsjednik Zajednice postrojbi ZNG RH i HV Pavo Naletilić, zapovjednik Interventne jedinice policije PU brodsko-posavske Miljenko Kovačević, ravnateljica Gradske knjižnice Ružica Bobovečki, te članovi Književno-likovnog društva "Berislavić" iz Slavonskog Broda.

"Hrvatski branitelji nisu galamđije koji stalno nešto traže, mrgudi, nezadovoljnici kako ih se često prikazuje i stigmatizira. Oni su umjetnici, ljudi velikog srca, dobre volje, oni trebaju biti nadahnuće svima nama." - kazao je Damir Mirković, zamjenik župana Brodsko-posavske županije prilikom službenog otvaranja 3. Likovno-literarne večeri hrvatskih branitelja.

Pri kraju programa uručene su prigodne zahvalnice i priznanja svima koji su sudjelovali u programu, ali i svima onima koji svesrdno pomažu u radu Udruge, među kojima su PU brodsko-posavska, Brodsko-posavska županije, te gradovi Slavonski Brod i Nova Gradiška.