fixed background image joomla

20180207 102920U Gradu Pakracu jučer je održan radni sastanak predstavnika Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko–posavske županije s gradonačelnicom grada Pakraca Anamarijom Blažević – KREĆEMO U PROJEKT BUČJE

Već dugi niz godina u Pakracu postoji interes za objavljivanjem knjige na temu sabirnog logora Bučje u kojem su srpske paravojne i vojne snage tijekom Domovinskog rata držali zatočene hrvatske branitelje, civile i sve one koji su se odbili priključiti oružanoj pobuni u Republici Hrvatskoj, uključujući i građane srpske nacionalnosti.

Gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević pokrenula je inicijativu okupljanja tima koji će u partnerstvu s Gradom pokrenuti projekt prikupljanja dokumentacije, izjava logoraša, fotografija, svjedočanstava o strahotama srpskog logora Bučje i to sve objediniti u dokumentarističku knjigu. Upravo nedavno, svjetlo dana ugledala je knjiga sličnog sadržaja o srpskom logoru Stara Gradiška „Pakao srpskog logora Stara Gradiška 1992. godine“ , autora Vlade Radošića, kao projekt financiran iz natječaja Ministarstva hrvatskih branitelja. Nositelj ovog zahtjevnog projekta bila je Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije brodsko – posavske županije koja je okupila projektni tim za realizaciju navedenog.

Projekt je potpomogao Grad Pakrac, a slijedom pozitivnih prijateljskih iskustava jučer je održan radni sastanak predstavnika Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko – posavske županije s gradonačelnicom grada Pakraca Anamarijom Blažević. Gradonačelnica je u kratkim crtama prezentirala interes Grada Pakraca za pokretanjem projekta radnog naziva „Bučje“ te naglasila kako će kao partner u mogućem projektu dati punu podršku nositeljima projekta, projektnom timu i svima koji se na pozitivan način žele uključiti u realizaciju istog.

Sastanku su prisustvovali predsjednik Udruge Željko Golubičić, te članovi Vlado Radošić i Dubravka Kovačić. Tom prilikom Golubičić je gradonačelnici zahvalio na ukazanom povjerenju i dobrodošlici. Na radnom sastanku su razmatrane mogućnosti suradnje, ljudski potencijali, materijalne mogućnosti, eventualni suradnici i vremenski period provedbe projekta. General u miru Miroslav Vacek, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata ogranka Pakrac – Lipik, također je prisustvovao radnom sastanku kako bi kao jedan od inicijatora potpomogao okupljanje hrvatskih branitelja na području požeške županije prilikom projektnih aktivnosti.

20180207 093434

20180207 093457

20180207 093637

20180207 101926

20180207 101932

20180207 101952

20180207 102920

Povratak na naslovnicu

Dan udruge

Subota, 11.05.2019. - SIBINJ

Članarina za 2019.

Pristupnica

Klikni za preuzimanje pristupnice

Brojač posjeta

Zanimljive fotke

Plan aktivnosti