fixed background image joomla

Sava 2017Prije 25 godina, 6. travnja 1992. godine, prilikom prelaska na bojišnicu u Bosanskoj Posavini, u hladnoj rijeci Savi svoj život tragično su okončala sedmorica hrvatskih branitelja, pripadnika 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod.

U znak sjećanja na ovaj nesretni događaj, na mjestu s kojeg su poginuli branitelji krenuli na posljednji zadatak, kod "velike krivine" između Migalovaca i Zbjega, u organizaciji Udruge 108. brigade ZNG RH, 6. travnja 2017. spušten je vijenac u rijeku Savu.

Nakon spuštanja vijenca u rijeku Savu i paljenja svijeća na obali, te kratke molitve u spomen na stradale hrvatske branitelje, vijenci su položeni i kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u centru Slavonskog Broda.

Na obilježavanju ove značajne obljetnice nazočili su članovi obitelji stradalih, pripadnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović bojnik Jožek Štignjedec, izaslanik Ministarstva obrane Republike Hrvatske i Glavnog stožera Oružanih snaga RH general Denis Tretinjak, izaslanik Ministarstva hrvatskih branitelja general Josip Zvirotić i izaslanstvo Grada Slavonskog Broda predvođeno zamjenikom gradonačelnika Hrvojem Andrićem, te predstavnici UHBDRP BPŽ Željko Golubičić, Mirko Cimbal, Antun Đurić, Ljubica Senjić i Katica Golubičić.

S ponosom se sjećamo sedmorice hrabrih hrvatskih vitezova: Anđelko Barać, Zoran Seferović, Gojko Lauc, Dražen Bukvić, Zvonimir Kvesić, Marko Jelinić i Davor Bernardić. Neka im je vječna slava i hvala!

Sava 2017

phoca thumb l sava 2017 04

phoca thumb l sava 2017 20

Zanimljive fotke

Brojač posjeta

Članarina za 2018.

Pristupnica

Klikni za preuzimanje pristupnice