fixed background image joomla

pakrac 2017 141U srijedu, 1. ožujka 2017. prigodnim programom i postrojavanjem pripadnika MUP-a i HV, sudionika obrane Hrvatske u Pakracu u razdoblju od 1991. do 1995. godine ispred zgrade pakračke policije, započelo je obilježavanje 26. obljetnice početka Domovinskog rata u Republici Hrvatskoj.

Ovu svečanost već godinama zajednički organiziraju Udruga hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika i Grad Pakrac, a ove godine je bilo posebno svečano jer je po prvi put na ovoj manifestaciji sudjelovala i Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, uz nazočnost ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda u svojstvu izaslanika predsjednika Vlade Republike Hrvatske.

Postrojavanje u kojem je sudjelovao veliki broj hrvatskih branitelja iz 1991. godine je završeno polaganjem Predsjednice RH cvijeća na spomen obilježje hrvatskim policajcima ispred zgrade PP Pakrac, sve to u društvu Nea – unuka poginulog hrvatskog redarstvenog Krunoslava Želimorskog.

Uz brojne branitelje iz cijelog kontinentalnog dijela Hrvatske, današnjoj svečanosti su nazočili izaslanici MUP-a, načelnici policijskih uprava okolnih županija, saborski zastupnici Josip Đakić, Zlatko Hasanbegović i Stevo Culej, pomoćnik ministra Davor Huška, počasni građanin Pakraca general Mladen Markač kao generali Josip Lucić, Ljubo Česić Rojs, Rudi Stipčić, Marko Lukić, Željko Sačić, zapovjednici i pripadnici brojnih policijskih i vojnih postrojbi koji su na ovom ratištu sudjelovali u razdoblju od 1991. do 1995. godine te lokalni dužnosnici iz šire okoline.

Na obilježavanju 26. obljetnice početka Domovinskog rata u Republici Hrvatskoj sudjelovalo je i izaslanstvo Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Brodsko-posavske županije u sastavu: predsjednik brigadir Branko Cindrić, dopredsjednik Željko Golubičić, Antun Ferdeber i Vlatko Krznarić. Sudjelovali su također i predsjednik Udruge 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod Pavo Naletilić sa surednicima, te Štefan Paun, predsjednik Zajednice udruga HVIDR-a Brodsko-posavske županije i izaslanstvo Udruge HVIDR-a Slavonski Brod, predvođeni predsjednikom Matom Pudićem i zamjenikom predsjednika Vladom Marićem.

Zanimljive fotke

Brojač posjeta

Članarina za 2018.

Pristupnica

Klikni za preuzimanje pristupnice