Bljesak 2021 01U Okučanima je 1. svibnja 2021.g. obilježena 26. obljetnica Vojno-redarstvene operacije "BLJESAK", kojom je početkom svibnja 1995.g. munjevitom akcijom Hrvatske vojske i Policije oslobođeno okupirano područje zapadne Slavonije.

Središnji dio obilježavanja održan je sukladno trenutnoj epidemiološkoj situaciji i važećim Odlukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske kod spomen obilježja "Kristalne kocke vedrine". Svaka Kristalna kocka vedrine simbolizira 51 hrvatskog branitelja poginulog i umrlog od posljedica ranjavanja u VRO "BLJESAK".

Počast poginulim i umrlim hrvatskim braniteljima odali su članovi obitelji poginulih hrvatskih branitelja zajedno s ratnim zapovjednicima i predstavnicima udruga iz Domovinskog rata, potom predsjednici Republike Hrvatske, Hrvatskog sabora i Vlade sa izaslanstvima, kao i predstavnici regionalne i lokalne vlasti te brojna druga izaslanstva, među kojima su bili i predstavnici Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata policije Brodsko-posavske županije, Vlatko Krznarić i Zdravko Kamenjaš.

Imena hrvatskih vitezova koji su svoje mlade živote žrtvovali za slobodu Republike Hrvatske vječno ostaju na čast i ponos Domovini:

Danijel Andrić, Matija Biškup, Vinko Bradić, Nebojša Buha, Ivica Čaja, Vladimir Deščak, Mladen Dijanek, Ante Došen, Robert Erdelja, Davor Hegedić, Fric Kuharić, Jozo Livaja, Ivan Mateša, Ratko Milijević, Pero Parić, Ivan Sertić, Nenad Sočec, Tomislav Štefaniak, Marijan Štukar, Stipo Vukovac, Slavko Biondić, Mijo Borovec, Salko Čavalić, Dragoja Davidović, Milan Dzjama, Mirko Glavaš, Dubravko Herceg, Milan Kumić, Tomislav Last, Nikola Ljubičić, Vinko Ljubičić, Zdravko Malnar, Josip Martinović, Rikard Mažar, Ivan Obrljan, Rudolf Perešin, Branko Petrečija, Nenad Prager, Antun Šimičić, Ivan Markulin, Atos Načinović, Sergio Šimac, Marijo Vratarić, Vlado Dundović, Dalibor Ribić, Vladimir Brcković, Miroslav Flegar, Zoran Benković, Marko Bešlić, Damir Glavinić, Damir Markovinović.

Bljesak 2021 01

Bljesak 2021 03